چگونه یک پرده زبرای عالی برای خانه یا محل کارمان انتخاب کنیم؟

مهمترین موارد که در انتخاب پرده کرکره و زبرا نادیده می گیرید چیست؟

ارائه آلبوم انواع پرده زبرا و کرکره ای و اندازه گیری رایگان در منزل یا محل کار شما

آنچه در این مقاله می خوانید:

 • پرده زبرا چیست؟
 • مزایای پرده زبرا
 • نحوه محاسبه متراژ پرده زبرا:
 • قیمت پرده زبرا و نحوه محاسبه
 • نحوه نصب پرده زبرا
 • نحوه سفارش پرده زبرا
 • سوالات متداول

پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا

پرده زبرا

پرده زبرا (zebra) یکی از انواع مدل پرده کرکره ای بالا رونده می باشد. که بافت آن به صورت راه راه می باشد و از دو لایه تشکیل شده، به صورت تور سفید رنگ که نور خورشید از آن عبور می کند و یک لایه به صورت پارچه  می باشد، که از عبور نور خورشید جلوگیری می کند. پرده زبرا به حالت دوبل می باشد و به وسیله زنجیر یا موتور ریموت دار پرده حرکت داد می‌شود. لایه توری و لایه پارچه ای بر روی  هم می افتند و مانع  از عبور خورشید می‌شوند. و به شما امکان تنظیم نور ۱۰ تا ۹۰ درصدی می‌دهد و شما به راحتی بدون نیاز به جمع کردن پرده روشنایی محیط را تنظیم کرده و از نور دلخواه خود بهره مند می شوید.

مزایای  پرده  زبرا:

مزایاس پرده زبرا
مزایای پرده زبرا
 1. آسان نصب می شود:

که باعث می شود، شما زمان زیادی برای نصب پرده از دست نمی دهید.

 1. قابلیت شستشو دارد:

شما به راحتی می توانید پرده زبرا را شستشو دهید.

 1. دوام بالا:

پارچه پرده زبرا از دوام بالایی برخوردار است و در مقابل نور خورشید بسیار مقاوم است.

 1. دارای تنوع طرح و رنگ بالایی است

که به شما این امکان را می دهد با توجه به رنگ دیوار و اثاثیه منزل اقدام به انتخاب پرده زبرای مورد علاقه کنید.

 1. قابلیت تنظیم نور بدون نیاز به جمع کردن پرده زبرا
 2. امکان نصب به صورت دستی (زنجیر) و یا موتوردار

یکی از مزایای پرده کرکره ای زبرا استفاده از  موتور برای بالا  و پایین بردن  می باشد. که این موتور درون قاب پرده قرار دارد. شما به راحتی بوسیله ریموت پرده را جمع کرده یا باز می کنید.

پرده زبرا برای چه محیط هایی مناسب است؟

شما می توانید از جدیدترین مدل های پرده زبرا برای خانه یا محل کار خود استفاده نمایید. مدل های متنوع پرده زبرا پذیرایی به شما این امکان را می دهد که از نصب پرده زبرا برای پذیرایی خانه تان لذت ببرید.

همچنین پرده زبرای اتاق خواب در طرح ها و رنگ های متفاوت می تواند گزینه خوبی برای اتاق خواب شما باشد . همچنیین پرده زبرا دارای طرح های متنوع برای اتاق کودک می باشد. از پرده زبرا برای آشپزخانه نیز استفاده می شود. برای محیط های اداری و تجاری نیز می توان از پرده زبرا استفاده کرد.

قیمت انواع پرده کرکره زبرا و نحوه محاسبه قیمت نهایی:

قیمت پرده زبرا به صورت متر مربع محاسبه می شود. به عنوان مثال اگر طول پرده شما یک و نیم متر و عرض آن یک متر باشد، اندازه پرده شما یک و نیم متر مربع می باشد. بنابراین عدد یک و نیم ضربدر قیمت پرده می‌شود و مبلغ نهایی پرده  محاسبه می شود.

برای دریافت  رایگان جدیدترین آلبوم های پرده زبرا با ما تماس بگیرید

نحوه محاسبه متراژ پرده زبرا:

محاسبه متراژ پرده بستگی دارد که شما پرده را توکار نصب می کنید یا روکار

نکته مهم: اندازه پنجره نمی تواند اندازه پرده زبرا باشد. برای پی بردن به این باید، نحوه نصب پرده مدنظر گرفته شود.

نصب پرده زبرا به دو صورت انجام می شود:

 1. نصب روکار
 2. نصب توکار

نصب روکار پرده زبرا :

نصب پرده زبرا به دو صورت روکار و توکار انجام می شود . منظور از نصب روکار یعنی پرده روی پنجره به شکلی نصب می شود که از کناره ها و بالا و پایین پنجره بیرون می باشد . علت این امر جلوگیری از عبور نور از اطراف پنجره است .زمانی که شما نتوانید پرده زبرا را توکار نصب کنید باید روکار نصب کنید.برای نصب روکار باید به طول (ارتفاع )پنجره ۱۰ سانتی متر و به عرض پنجره ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر اضافه کنیم.

نصب توکار:

در نصب توکار پرده زبرا داخل قاب دور پنجره نصب می‌شود. عرض پنجره را از سه جهت بالا وسط و پایین اندازه بگیرید و کوچکترین عدد را در نظر می گیریم ، همچنین برای اطمینان از اندازه شدن قاب پرده از کوچکترین عدد نیز یک سانتی‌متر کم می کنیم . سپس ارتفاع را نیز از سه جهت اندازه گیری کرده و بیشترین ارتفاع را در نظر می گیریم.

در نصب توکار باید از باز شدن پنجره مطمئن شویم ،که به قاب پرده گیر نکند.

نکات مهم نصب پرده:

پارچه پرده زبرا از هر طرف 1.5 سانتی متر کوچکتر ازقاب پرده زبرا می باشد. برای مثال اگر از پرده شما ۲۰۰ سانتی متر باشد،اندازه قاب ۲۰۰ سانتی متر و اندازه پارچه پرده 197 سانتی متر خواهد بود.

قاب پرده شید و زبرا ۱۰ سانتیمتر و پرده دو مکانیزم 15 سانتی متر می باشد. پس در حین نصب پرده دقت نمایید که فضای کافی بالای پنجره ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر باشد و پنجره حین باز کردن به پرده گیر نکند.

ابزار مورد نیاز جهت نصب پرده زبرا :

 1. دریل
 2. مداد
 3. پیچ گوشتی
 4. متر

نصب پرده زبرا به دو صورت دیواری یا سقفی انجام می شود، که در هنگام اندازه گیری باید مشخص شود که شما پرده را به دیوار  نصب  می‌کنید یا به سقف.

نصب پرده زبرا با پایه دیواری:

پایه دیولری پرده زبرا
یایه دیولری پرده زبرا

برای نصب پرده زبرا به صورت دیواری، اگر فرض کنیم عرض پرده ۱۰۰ سانتی متر است ازطرفین 10 سانتی متر به داخل را علامت زده و با دریل سوراخ می کنیم. رولپلاک را در سوراخ قرارمی دهیم.  پایه سقفی را به صورت 90 درجه روی پایه دیواری قرار داده و می چرخانیم تا پایه در جای خود بیفتد. پایه دیواری را روی رولپلاک با پیچ محکم می کنیم. برای قرار دادن قاب پرده روی پایه، قسمت عقب قاب را روی پایه قرار داده و به سمت بالا فشار می دهیم تا قاب در جای خود قرار بگیرد و صدای چفت شدنش به گوش برسد.

نصب پرده زبرا به صورت سقفی:

ابتدا 10 سانتی متر از طرفین پنجره به داخل رفته و حدود 5 الی 10 سانتیمتر از دیوار فاصله می دهیم(به اندازه ای که پرده به دستگیره پنجره گیر نکند) سپس با دریل سوراخ می کنیم. پایه سقفی را با پیچ و رولپلاک سفت می بندیم. بعد پرده را داخل پایه قرار می‌دهیم و با فشار آن را در جای خود محکم می کنیم.

فیلم نصب پرده زبرا به دیوار:

روش های صحیح شستن پرده زبرا:

شستشوی پرده زبرا
 1. شست و شو در حالت ایستاده و بدون باز کردن پرده :

شما به راحتی پرده زبرا در حالت ایستاده به وسیله بخارشو میتوانید تمیز نمایید همچنین شامپو‌فرش گزینه دیگری است که در شستشوی پرده زبرا به شما کمک می کند

 1. شستشوی پرده زبرا به وسیله باز کردن پرده از پایه:

برای شستشو و نظافت کامل پرده توصیه می شود، سالی یک بار پرده راکامل از پایه نگهدارنده پرده زبرا باز کرده و آن را در یک سطح صاف قرار دهید سپس مقداری مواد شوینده مانند پودر رختشویی را در سطل ریخته، مقداری آب  به آن اضافه کنید سپس با یک تکه اسفنج نرم محلول را روی پرده ریخته و به آرامی روی پرده بکشید، تا پرده تمیز شود و بعد از  آبکشی پرده را از جایی آویزان کنید تا آب آن کامل رفته و خشک شود.

نحوه سفارش پرده زبرا:

 1. تماس با ما و درخواست بازدید رایگان
 2. مراجعه به منزل یا محل کار شما
 3. ارائه آلبوم های متنوع پرده زبرا و انتخاب طرح توسط شما
 4. اندازه گیری پرده و مشخص شدن هزینه نهایی پرده
 5. مراجعه جهت نصب پرده زبرا با هماهنگی قبلی

سوالات متداول:

پرده زبرا چیست؟

نوعی پرده بالارونده عمودی که امکان تنظیم نور را بدون جمع شدن به شما می دهد.

آیا پرده زبرا قابل شستشو می باشد؟

بله براحتی پرده زبرا را شستشو داده و تمیز کرد.

آیا اندازه پرده زبرا قابلیت کوچک کردن  را دارد؟

بله اگر شما به دلیل جابه جا کردن پرده در خانه خود و استفاده در پنجره دیگر با ابعاد کوچکتر را دارید.